EMLÉKÉREM
ISKOLÁNK A II. KERÜLETÉRT EMLÉKÉREM BOLDOG TULAJDONOSA |
Utalási információk
Általános tájékoztató a díjakról
A féléves díj az alábbi részekből tevődhet össze:
Térítési díj: amennyiben gyermeke nálunk normatívás, azaz az államilag támogatott oktatásban vesz részt - Távszámlát kapnak az adatbázisunkban szereplő email címre.
Tandíj: abban az esetben, ha gyermeke másod-, esetleg harmadtanszakon is tanul intézményünkben, illetve ha máshol térítési díjas tanuló - Távszámlát kapnak az adatbázisunkban szereplő email címre.
Hangszerkihelyezés díja: a 2024-25 tanévben 20.000 Ft per félév.
Alapítványi támogatás / adomány: céges befizetés esetén Igazolást állítunk ki az alapítványi támogatás összegéről és elküldjük az adatbázisunkban szereplő email címre.
2024-25 tanév
A 2024-25 tanévtől külön számlaszámon szedjük a térítési díjat ezért a féléves díjat megosztva, két részletben, két külön számlaszámon várjuk az alábbiak szerint:
1. részlet: TÉRÍTÉSI DÍJ: fizetendő beiratkozáskor, de legkésőbb szeptember 20.
FIGYELEM: BANKSZÁMLASZÁM VÁLTOZÁS
Kiss Zenede Alapfokú Művészeti Iskola
Unicredit Bank Zrt.
10918001-00000091-19820004
A térítési díj befizetése a tanulói jogviszony létesítésének feltétele. Szeptember 20. után csak a térítési díj befizetése esetén látogathatóak az órák.
2. részlet HANGSZERKIHELYEZÉSI DÍJ, TANDÍJ ÉS TÁMOGATÁS: fizetendő 2024. november 13-ig.
BANKI ADATOK
„Zenede” - Művészeti Alapítvány
Unicredit Bank Zrt.
10918001-00000091-19610001
Közlemény rovatba kérjük feltüntetni a tanuló teljes nevét.
Köszönettel:
Barsi Botond Ákos | Kissné Szűcs Marianna |
Kiss Zenede AMI intézményvezető |
ZENEDE”-Művészeti Alapítvány fenntartó |
Hírek
Bemutatkozás
- Iskolánk, az alapítványi fenntartású Kiss Zenede Alapfokú Művészeti Iskola 1993-ban alakult Budapest II. kerületében.
- Jelenleg a II. kerület 11 iskolájában, és a Budakeszi, Telki, Budajenő, Páty, Törökbálint, Biatorbágy településekre kiutazó szaktanárokkal nyújtunk színvonalas, személyre szabott művészeti képzést zeneművészeti, táncművészeti és képzőművészeti ágon. Évente több mint 500 növendék tanul nálunk, 25 tanszakon.
- A klasszikus zenei műfajok mellett egyre nagyobb teret adunk a könnyűzenei műfajoknak, modern technikáknak és módszertani repertoárunkba is igyekszünk beépíteni az újabb, hitelt érdemlő kezdeményezéseket. Mindezeken keresztül szeretnénk a most felnövekvő generáció számára közelebb hozni a művészi önkifejezés napjainkban is létjogosultsággal bíró számos formáját, a zenélés a művészi mozgás és az alkotás örömét.
- Az elmúlt tapasztalatai szerint, a fellépések és versenyszereplések sikerei, a beiratkozók magas száma azt igazolják, hogy érdemes nyitottnak lennünk mind a szakmódszertani újítások eredményeire, mind a társadalmi szükségletek változásaira, és az új tudástartalmakat integrálni képzésünkbe - a művészetoktatás hagyományainak megtartása mellett.
- Komoly szakmai és szervezési munka eredménye, hogy immár 9-10 önálló hangversenyt rendezünk tanévenként, képzőművész növendékeink kiállításokon, tánctagozatos tanítványaink színpadi táncgálákon mutatkoznak be.
- Referencia intézményként számos jó gyakorlattal rendelkezünk zene- és táncművészet terén, hozzájárulva ezzel az alapfokú művészetoktatás pedagógiai színvonalának emeléséhez, és bekapcsolódva az országos fejlesztési törekvésekbe.
- Akkreditált, kiváló Tehetségpontként kiemelt figyelmet szentelünk a kimagasló képességű tanulók fejlesztésére, tanórákon túli fejlődési- és megmutatkozási lehetőségek biztosítására. A környék óvodáiban is jelen vagyunk tehetségkutató tevékenységünk révén.
Mitől más a szolfézs oktatás a Zenedében?
- Az iskola helyi tanterve szerint az oktatás a máshol megszokott heti kétszer 45 perc helyett nálunk tömbösített órákkal, azaz heti egy alkalommal, 90 percben zajlik, 10 perces szünettel. Ez a tanulási módszer nem csak abban kedvezőbb, hogy kevesebbet kell utazni, de az elmélyültebb, nyugodtabb légkörű munkára is lehetőséget ad.
Iskolánk kiemelkedő az IKT eszközök használatában. Erre évente egy alkalommal akkreditált, 30 órás továbbképzést is hirdet intézményünk. A hagyományos módszerek használata mellett a digitális technológiai eszközök segítenek a hallásfejlesztésben, a kottaírás-olvasásban, a minőségi zenehallgatás terén, de akár a szolfézs házi feladatok megoldásában is. - A számítógépes kottaírásra iskolánk elsősorban a Sibelius programot használja. A Sibelius a szolfézs órán digitális tankönyvként is helyt áll. Hallásfejlesztésre az Earmaster hallásfejlesztő programmal gyorsan, élvezetesen és interaktív módon haladhatunk előre az anyagban. A programmal a már kész, vagy a szaktanár által létrehozott feladatsoroknak rögtön ellenőrzési lehetőségük is van, ezért a házi feladatok megoldásakor az esetleges problémák visszaigazolására az otthon távlatából interneten keresztül is lehetőség nyílik.
Iskolánk elméleti oktatásának profilja a két évenként megrendezésre kerülő zeneszerzés verseny. Az erre való felkészítés a szolfézs órákon az alkotó kreativitás területére is elkalauzolja a növendékeket.